Reklamy...?!

29. july 2011 at 18:50 | Minnie de la Ká |  Creation
Reklamy. Jen co je člověk vytržen ze svého fantazijního světa snů a je vyflusnut z vyhřáté postýlky do tvrdé reality, zavalí ho reklamní letáky, billboardy, reklamy v rádiích a televizích. Lidé už si to pomalu ani neuvědomují, ale je tomu tak. Zapnu televizi v naději, že třeba dává nějaký superiózní film, ale ejhle ze 70% zrovinka vysílají reklamy. Pestrá to podívaná, no ovšem, ale stále a stále opakovaná. Po každém zhlédnutí reklamy na Bonaqu mám pocit, že div mi nevtéká do obýváku, vůně polévek od Vitany mi už leze na nervy, a při další reklamě na Old spice mám nutkání toho chlapa něčím praštit.


Ale nemyslete si, že když televizku nezapnete a necháte ji smutně koukat vypnutou v rohu, že máte klid. Ba naopak! Vesele si vykračujete po ulici, i když trochu nadýchaný zplodin z právě projíždějícího auta, a tu váš zrak spočine na reklamě, ať už je to nějaká cedule či billboard. Zamračíte se na do očí bijící reklamu, kde vám to oplatí veliké a zralé jahody do Jogobelly škodolibým úšklebkem. Práci si chcete zkrátit poslechem muziky z rádia? Jen prosím, ale jen co si poslechnete, jaké úžasně výhodné půjčky právě nabízí Provident Financial.

Naštvete se a odjedete na venkov daleko od měst a médií, chcete si hodit nohy na stůl a relaxovat. Bez reklam. Získáte pocit, že teď už jakoby o vás svět neví. Ráno se probudíte vyspinkaní do růžovoučka, usmějete se na svět a řeknete "Dobré ráno světe!". Laxní a pohodovou chůzí výjdete na verandu své chaty, stále ještě v pyžamu, rozhlížíte se po krajině, jež bere dech, užíváte si tu dochovní náladu a najednou vám zrak zklouzne níž a níž k vašim nohám a tam - LETÁKY! Reklamní letáky. V očích se zjeví hrůza a z plných plic zakřičíte "Nééé!" Načež uslyšíte ozvěnu odrážející se od skalisek jako výsměch vám samotným.

Neutečete, nikdy neutečete! Vždycky si vás najdou. Reklamy jsou a budou. Jediné, co můžete udělat, je snažit se jim nepodlehnout a nenechat se ovládnout..?

.............................................................

Nebudu psát články na téma často, ale zrovna tohle mě docela zaujalo. Vše to berte naprosto s nadhledem. Je to myšleno s nadsázkou. Takový, dá se říci, fejetonek. *smích* (Tož, co se dá dělat. Trochu jsem se nudila, inu.)
BTW: Ignorujte chyby! Jsou přeci prázdniny!
 


Comments

1 cavallimartinapancia | Web | 31. july 2011 at 13:37 | React

moc dobře napsané :))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement